Welcome to the department of foreign languages
Yabancı Diller Bölümü

2019-20 Uzaktan Eğitim Ara Sınavları

18/10/2019 15:14:05 - 18/10/2019 15:14:05 - 15926 Okunma

Değerli Öğrencilerimiz,

İlgili Senato kararı gereği uzaktan eğitim ile yürütülen (AİİT I, Türk Dili I ve Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı)  derslerin ara sınavları 4-10 Kasım 2019 haftası Uzaktan Eğitim Öğrenme Portalı üzerinden çevrim içi olarak yapılacaktır. İlgili derslerin ara sınavlarına 04-10 Kasım 2019 tarihleri arasında istenilen saat ve mekânda girilebilecektirAyrıca Uzaktan Eğitim Öğrenme Portalına erişemeyen öğrencilerimizin mutlaka  uzem@klu.edu.tr adresine sorunlarını bildirmeleri gerekmektedir. 

DUYURU

KLU Uzaktan Öğretim Ara Sınavları Hakkında

Üniversitemiz senatosunun 08 Kasım 2018 tarihli toplantısının 91 Sayıılı toplantısı 9 numaralı kararı gereği üniversitemiz programları eğitim planlarında yer alan ve uzaktan eğitim yoluyla verilen 'Türk Dili I ve II', 'Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I ve II', Temel Bilgi Teknolojisi Kullanımı', meslek yüksekokulları 'İngilizce I ve II', Mühendislik ve Teknoloji Fakülteleri 'Mühendislikte Ofis Uygulamaları' dersleri ara sınavları 2018-2019 eğitim-öğretim yılı Bahar yarıyılından itibaren uzaktan eğitim sistemi üzerinden çevrimiçi olarak yapılacak ve başarı ağırlıkları %20 olarak belirlenecektir.

Buna göre uzaktan öğretim sınavları ile ilgili aşağıdaki hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

 • Sadece uzaktan öğretim yoluyla verilen derslerin ara sınavları çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

 • Bazı programlarda yüz yüze verilmesi kararlaştırılan uzaktan öğretim derslerinin ara sınavları yüz yüze gerçekleştirilecektir.

 • Ara sınavlar KLUZEM öğrenme portalı olan ALMS (https://alms.klu.edu.tr/) üzerinden gerçekleştirilecektir.

 • Her bir dersin sınavı ayrı ayrı olarak gerçekleştirilecektir.

 • Sınav çevrimiçi asenkron olarak gerçekleştirilecektir. Yani ara sınav haftası içerisinde herhangi bir zaman sınav oturumu başlatılabilir. Ancak ara sınav haftası bitiminde bütün derslerin sınavlarının tamamlanmış olması gerekmektedir.

 • Her öğrenciye 1 ders için 2 adet sınav oturumu hakkı tanınacaktır. İki sınav hakkını kullanan öğrencinin yüksek olan notu geçerli sayılacaktır. Her bir dersten bu 2 sınav hakkı haricinde başka oturum olmayacaktır.

 • Sınav oturumları için verilen süre derse göre değişkenlik gösterebilir. Oturum öncesi bilgilendirme yönergesinde sınav oturumu hakkında bilgilendirme yapılacaktır.

 • Sınav oturumlarına başlangıç ve bitiş saatleri arasında istenilen zamanda ve mekânda girilebilecektir.

 • KLUZEM ’in veya diğer birimlerin sınav oturumları için bilgisayar ve internet erişimi tahsis etme yükümlülüğü bulunmamaktadır.

 • Öğrencilerimizin sınav oturumu sırasında sorun yaşamamaları için bilgisayar donanımlarını ve internet bağlantılarını önceden kontrol etmeleri gerekmektedir. Sınav için verilen 2 giriş hakkı olası yaşanabilecek problemleri göz önüne alarak dikkatlice kullanılmalıdır.

 • Sınav oturumlarına mobil cihazlarda ALMS Mobile uygulaması aracılığı ile girilebilir. Ancak sınav oturumu ve konforu açısından kişisel bilgisayarlar tercih edilmelidir.

 • Yanlış yanıtlar doğru yanıtları götürmeyecektir. Bu sebeple cevaplanmamış soru bırakmamanız tavsiye edilmektedir. Doğru olduğu düşünülen cevap şıkkı işaretlenmelidir.

 • Sınav bitiminde mutlaka “Sınavı Bitir” butonuna tıklanmalıdır.Aksi takdirde sınav süre bitiminde bitmiş sayılacaktır.

 • Herhangi bir sebeple sınav ekranının kapanması durumunda, sınav süresi içerisinde tekrar oturuma girilebilir. Ancak sınavdan ayrı kalınan süreler sınav süresine dâhil olacağından, bu gibi kötü senaryoların yaşanmaması için internet bağlantısı güçlü olan bir mekânda oturuma girilmesi tavsiye edilir.

 • Ara sınavdan alınan puan genel ortalamaya %20 oranında etki etmektedir.

 • Sınavlarda yaşanan problemler ile ilgili sınav tarihleri içerisinde uzem@klu.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

uzem ara sınav yabancı dil

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.